zespół
Aktualności
Aktualności dla tematu: Psychoterapia Bez Tajemnic
 
Badania nad psychoterapią wskazują, że różne podejścia psychoterapeutyczne uzyskują podobny poziom skuteczności. Psychoterapia zmienia...

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Zespół Asergera to zaburzenie, które dotyczy przede wszystkim kompetencji społecznych. Wczesna diagnoza daje dziecku i rodzinie szansę na zdobycie deficytowych umiejętności. Jakie zachowania Twojego dziecka mogą wskazywać na syndrom Aspergera? Na to pytania odpowiada Agnieszka Aksamit-Oknińska.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
6 maja to Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Prof. dr hab. Irena Namysłowska odpowiada na pytania dotyczące rozpoznania zaburzenia, cienkiej granicy między odchudzaniem i głodzeniem oraz walki z anoreksją.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Agnieszka Aksamit-Oknińska opowiada o tym, na co rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę podczas komunikacji z dzieckiem i codziennej obserwacji, oraz o najwcześniejszych objawach zaburzenia.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Komunikacja pomiędzy matką a niemowlęciem odbywa się w niuansach i półtonach i trudno podać do niej jednoznaczne wskazówki. Jednym z istotnych zaleceń dla rodzica, wydaje się być dostrojenie do dziecka.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Donald Winnicott, znany angielski pediatra i psychoanalityk, zwykł mawiać, że ?nie ma czegoś takiego jak niemowlę, jest para, matka i dziecko?, co pokazuje szczególną symbiozę, w jakiej egzystują na początku niemowlę i jego pierwszy opiekun. Na tym etapie, odczytywania przez matkę sygnałów poprzez płacz i ruchy ciała dziecka, zachodzi porozumienie bez słów, do których niemowlę nie jest jeszcze zdolne.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Świadomość posiadania dziecka uruchamia u części przyszłych mam chęć wczesnego nawiązania z nim kontaktu, który może przejawiać się w różny sposób.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Czy wiecie, co uszczęśliwi Waszą drugą połowę w walentynki, oraz co pomoże Wam być szczęśliwszymi na co dzień? Mógłbym Wam podszepnąć, gdybyście wiedzieli, jakim językiem miłości posługuje się Wasz partner. Gary Chapman w swojej książce ?5 języków miłości? opisuje, dlaczego partnerzy mają problemy we wzajemnym komunikowaniu, dlaczego czują się niekochani i jak można to zmienić.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Przed świętami często pojawia się pomysł: "zrobię sobie dietkę, by wyglądać lepiej?. Nie zapominajmy też o tym, że w święta będzie mnóstwo okazji do przejedzenia się, że teraz może warto trochę się ograniczyć?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Jesteś przygnębiony? Może lody dla rozweselenia? Jesteś znudzony? Może Brownie dla podniesienia energii? A może masz co świętować? Idziemy coś zjeść? Jeśli często używasz jedzenia, by poprawić sobie humor a nie po to, by zaspokoić głód, to może jesteś "emocjonalnie głodny?"

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Nawet laik przyzna, że psychoterapia polegająca na ukazywaniu drugiej osobie swoich najbardziej prawdziwych, spontanicznych myśli i uczuć musi budzić opór.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Książka Małe życie Hanyi Yanagihara to poruszająca powieść o przyjaźni czworga młodych ludzi i wielkiej miłości dwojga z nich.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Istnieje cała masa różnych diet. O niskiej zawartości węglowodanów, tłuszczów, śródziemnomorska, owocowa, białkowa itp. Każda z nich różni się założeniami, filozofią, jednak wszystkie mają coś wspólnego i tak naprawdę coś kluczowego, co prowadzi do tego, że są skuteczne w chwili ich stosowania.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Na psychoterapię sprowadza nas potrzeba zmiany, ale często nie wiemy, na czym miała by ona polegać. Jak psychoterapia może zmienić nasze życie? Jest wiele różnych szkół i podejść terapeutycznych, większość z nich opiera się jednak na kilku istotnych punktach wspólnych.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Czy na terapii ważniejsze jest to co mówi pacjent, czy terapeuta? Kto wie lepiej co uszczęśliwi pacjenta ? pacjent, czy terapeuta? Jaki jest podział odpowiedzialności za przebieg i efekty terapii?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Z pozoru jedno z najbardziej banalnych pytań, a jeśli mowa o psychoterapii wręcz pytanie-klisza: zadają je psychoterapeuci z dowcipów, a także ich filmowi kuzyni.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Niewielu z nas wie, że dobra, zbilansowana dieta wpływa korzystnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również i psychiczne.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Z potrzeby ducha? Z zachcianki? Z niemożliwości wytrzymania ze sobą?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Czy dystans dla pary to jedynie zagrożenie? Pracując z parami od wielu lat, kiedy zadaję to pytanie, to bardzo często spotykam badawcze spojrzenie, które czytam: hej to chyba oczywiste. Czy rzeczywiście tak jest?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Temat samobójstw ? szczególnie wśród nastolatków ? pełen jest błędnych opinii, które warto skorygować. Jak do tego podejść?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Idź do strony: 1 2 3 »

« Powrót do listy

Pomagamy

 
Przyjdź:
ul. Żegiestowska 22B
02-924 Warszawa (Sadyba)

Zadzwoń:
22 839 74 43 lub 721 43 43 34