zespół
Aktualności
Aktualności eksperta: Ireneusz Sielski
 
Wiele konfliktów w związku eskaluje ponieważ żadna ze stron nie potrafi odpuścić. Bo jak można zaakceptować, jeśli na przykład on powiedział, że nie było jej dwie godziny, a przecież wróciła po półtorej, albo gdy ona powiedziała, że on nigdy nie gotuję, a tydzień temu zrobił pyszną potrawę, którą delektowali się zaproszeni goście?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
19/06/2019
W styczniu 2019 roku ukazała się książka. "Filozofia Religii Kontrowersje" pod redakcją Jacka Hołówki i Bogdana Dziobkowskiego.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
01/06/2019
Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony przez ONZ, to nie tylko dobra, beztroska zabawa i prezenty, z którymi możemy kojarzyć własne dzieciństwo i atrakcje przygotowywane dla najmłodszych. Oczywiście pozwólmy w tym dniu również sobie na dziecięce szaleństwa, jednak na co dzień pamiętajmy o prawach dziecka, które są tak ważne dla prawidłowego rozwoju jednostki.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
07/09/2018
O parze małżeńskiej możemy rozmawiać godzinami. Dynamika małżeństw jest bardzo skomplikowana i bardzo zależy od wszystkich osób uczestniczących. Nie ma jednego spojrzenia, jednej winy czy jednej zdrady. Zapraszam do lektury trójgłosu na temat pary. Prof. dr hab. Irena Namysłowska, dr n. med. Magdalena Namysłowska, Ireneusz Sielski Co zrobić z egoizmem w związku. Teresa Olszak

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
07/06/2018
Prof. dr hab. Irena Namysłowska, dr n. med. Magdalena Namysłowska, Ireneusz Sielski w Polityce o tym, co zrobić z egoizmem w związku...

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Czy wiecie, co uszczęśliwi Waszą drugą połowę w walentynki, oraz co pomoże Wam być szczęśliwszymi na co dzień? Mógłbym Wam podszepnąć, gdybyście wiedzieli, jakim językiem miłości posługuje się Wasz partner. Gary Chapman w swojej książce ?5 języków miłości? opisuje, dlaczego partnerzy mają problemy we wzajemnym komunikowaniu, dlaczego czują się niekochani i jak można to zmienić.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Switchtracking odnosi się do rozjazdów kolejowych i jest metaforą bycia pozornie w konwersacji, a tak naprawdę mówienia na różne tematy. Zamiast jechać jednym torem rozjeżdżamy się i rozmawiamy o kompletnie odrębnych sprawach.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
18/12/2015 | publikacje
Jak wychować dziecko? Kogo nie spytasz, każdy udzieli własnej odpowiedzi. Czy w ten proces powinny być zaangażowane inne osoby?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Nie jest łatwo żyć z narcyzem, nie jest łatwo być narcyzem. Każdy z nas ma to w sobie ? choćby rysę narcystyczną, jak również możemy zobaczyć ją ? czasem wyraźniej, czasem mniej u bliskich.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Dlaczego związki się rozpadają? Czyja to wina?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Czy każdy związek da się uratować? Jak to się robi? Kiedy to niemożliwe?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Film Wojna Państwa Rose ukazuje całkowity rozpad małżeństwa, które na wczesnym etapie rokowało prawie pewność bycia szczęśliwym.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
W najbliższych tygodniach przeanalizujemy film "The war of the Roses" (Wojna Państwa Rose) i zastanowimy się, jak pielęgnować związek, by trwał i przynosił szczęście.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
24/05/2014 | media
Macochy nie mają łatwo. Już samo słowo budzi złe skojarzenia. Zderzają się z niechęcią pasierbów, z niestałością partnerów i pretensjami ich byłych żon. Ale między nimi a ?przyszywanymi? dziećmi głębokie uczucia rodzą się częściej, niż myślimy.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Częstym problemem, który zgłaszają pary w gabinecie terapeutycznym są problemy w komunikacji...

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
23/06/2013 | media
W internecie, czy w świecie "realnym"?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
16/05/2013 | media
Czy idea małżeństwa umarła? Kto jeszcze bierze ślub? Co przez to tracimy?

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
11/03/2013 | media
"Robi to, co ty chcesz, zmienił swoje upodobania i zachowanie pod Twoim wpływem"

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
18/11/2012 | media
Polecamy najnowszy numer magazynu "Sens", w którym wywiad z Ireneuszem Sielskim przeprowadza Beata Pawłowicz, m.in. o tym jak odkryć tajemnicę wybaczenia oraz czym różni się pamiętanie od rozpamiętywania.

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
30/08/2012 | grupa
Męska Grupa Wsparcia - NOWA EDYCJA Wrzesień - Grudzień, 2012r. (inne terminy, inne formy pomocy - prosimy o kontakt) Witam i zapraszam na kolejną edycję grupy wsparcia, skierowaną do mężczyzn. W dzisiejszym świecie mężczyźni radzą sobie z życiem w samotności. Nie mamy możliwości by odsłonić się przed innymi...

Czytaj więcej »

 
 
 
 
 
Idź do strony: 1 2 »

« Powrót do listy

Pomagamy

 
Przyjdź:
ul. Wiertnicza 131
02-952 Warszawa (Sadyba)

Zadzwoń:
22 839 74 43 lub 721 43 43 34