zespół

"Motyle" w brzuchu powinny nas zaniepokoić? Najprawdopodobniej odtwarzamy miłosny schemat...

14/08/2018
 
 

Najgorsze w tej historii jest to, że mogłaby się w przydarzyć każdemu z nas. Film “Obcy w sieci” opowiada historię Caspara i Amandy. Caspar pochodzi z rodziny Augustinus, jednej z najbogatszych w Danii, a Amanda jest samotną mamą, która mieszka w Hvidovre, małym miasteczku pod Kopenhagą.

Poznają się “przez przypadek” na Facebooku. “Przez przypadek” oboje są samotnymi rodzicami. Również “przez przypadek” oboje nie chcą wchodzić w nowe związki. Historia tej znajomości potoczyła się jednak wbrew ich początkowym planom, bo zakochali się w sobie i stworzyli związek.

Zwykle w takich sytuacjach mówi się, że życie napisało dla nich inny scenariusz. Jednak w tym wypadku, nie byłaby to prawda. Scenariusz uknuł i zrealizował Caspar, który, jak łatwo się domyślić, nie był skoligacony z żadnym zamożnym rodem nawet jedną kroplą krwi, a pieniądze próbował zdobyć wykorzystując Amandę.

I tu mogą pojawić się wątpliwości, dlaczego napisałam, że taka historia mogłaby przydarzyć się każdemu. Nikt z nas nie jest Amandą, która być może naiwnie zakochała się w nieodpowiednim człowieku poznanym w internecie. “Bylibyśmy ostrożniejsi”, chcielibyśmy wszyscy powiedzieć.

Rzecz w tym, że Casper jest niezwykle inteligentny, konsekwentny w swoim działaniu, precyzyjny, a przy tym, tak zwyczajnie uroczy i zabawny. Trudno go nie lubić i trudno mu nie ufać. Oprócz Amandy i ponad 20 innych kobiet, oszukał też dyrektorów i prawników. Udało mu się to, bo doskonale potrafił wpasować się w ich potrzeby, marzenia, oczekiwania i obiecywał je zrealizować. Był tak wiarygodny, a przede wszystkim, dobrze przygotowany do popełnienia kolejnych oszustw, że nie mieli powodów, żeby mu nie wierzyć.

Większość z nas, tak jak ci ludzie, też ufa innym. Także znajomym z Facebooka, takim jak Caspar. Jak nie dać się oszukać osobom poznanym w internecie, rozmawiamy z Agnieszką Binkul, psychoterapeutką z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii... CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Zobacz wszystkie aktualności eksperta: Agnieszka Binkul

 
 

« Powrót do listy

 

Pomagamy

 
Przyjdź:
ul. Wiertnicza 131
02-952 Warszawa (Sadyba)

Zadzwoń:
22 839 74 43 lub 721 43 43 34